Je to až neuvěřitelné, ale právě dnes je to 5 let, co Včelka "přišla na svět".

Vlastně mi to přijde jako včera, když jsem přišel poprvé, tehdy do kanceláře v Kodaňské ulici, máchnul rukama, abych přes mlhu cigaretového dýmu viděl okolo, a začali jsme společně, tehdy ve zhruba deseti lidech, psát náš příběh.

S každým dalším měsícem se k nám přidávali další a další kolegyně a kolegové, kteří jsou až na výjimky součástí Včelky dodnes, a to mne moc těší. To, co se nám společně podařilo je totiž úžasné.

Náš příběh však pokračuje stále dál, stále píšeme nové a nové kapitoly, jen nás nyní není deset jako na začátku, ale více jak 400 napříč celou Českou republikou - 400 lidí, kteří Včelku zosobňují a často je nepojí jen pracovní vztah, ale našli si zde i nové přátele. Jsem moc rád, že jsme opravdu týmem, kde se jeden na druhého může spolehnout, stojíme při sobě, vzájemně se podporujeme a všichni děláme vše proto, abychom naplňovali poslání Včelky, kterým vždy bylo pomáhat těm, kteří nás potřebují. Ať už jde o pacienty, klienty, či jejich blízké, všichni ti jsou nedílnou součástí zmiňovaného příběhu a píšou jej s námi. A my děkujeme, že od nich stále častěji získáváme důvěru, které si moc vážíme.

Rád bych i takto popřál Včelce krásné první kulaté narozeniny, s velkým poděkováním těm, kteří se na jejím příběhu podíleli a podílí!

S úctou

Vojtěch Kubec
zakladatel Včelky

Žádost o péči