Aneb co si pod tímto pojmem představit?

Jedním z mnoha výkonů, které provádíme v domácím prostředí, je rehabilitační ošetřovatelství u pacientů s porušenou mobilitou. 

Co si pod tímto můžeme představit?

  • Naší hlavní snahou je zachování nebo zlepšení porušených funkcí pohybového aparátu. K poškození mobility může dojít hned z několika důvodů, například po operačních výkonech, úrazech či z důvodu základního onemocnění.

  • Sestra domácí péče se snaží o zamezení vzniku možných komplikací spojených s nízkou pohybovou aktivitou, což je například vznik dekubitů, úbytek svalové hmoty, špatné prokrvení končetin a jiné.

  • Rehabilitační ošetřovatelství je vždy potřeba zahájit včas, aby bylo co nejefektivnější, včetně toho aby pacient po psychické stránce neupadal do beznaděje z nastalé situace.

Naše sestry ovládají techniky rehabilitačního ošetřovatelství, které vedou ke zlepšení pohybových funkcí - provádíme cviky na lůžku v leže, v sedě, nacvičujeme chůzi s oporou, a to třeba i s chodítkem nebo francouzskými holemi a mnoho dalšího.

Ačkoli je zřejmé, že ošetřovatelská rehabilitace nemůže plnohodnotně nahradit odbornou fyzioterapeutickou péči, je bezpochyby zdravotním výkonem, jenž pozitivní efekt má, a často velmi zásadní.


Naše motto: "Každý krok od postele může být sice malý pro lidstvo, ale vždy je nesmírně velký pro pacienta." ?

Žádost o péči