V dnešním pravidelném seriálu si představíme samotného zakladatele Včelky - Vojtěcha Kubce.

Vojta vystudoval práva, proč se tedy začal věnovat oblasti zdravotních a sociálních služeb, a co pro něj Včelka představuje?

"Moje mamka aktivně působí v sociálních službách více jak 20 let a táta je ještě déle lékařem. Oba svou práci dělají se zápalem, a nikoliv proto, že musí, ale proto, že chtějí a ví, že má smysl. No a genetika a prostředí, ve kterém jsem vyrůstal, zkrátka sehrály svou roli."

"Ve své práci, nebo jak hezky říká jedna kolegyně, v povolání, jsem se však skutečně našel. Mám možnost pracovat s lidmi, kteří mají stejný cíl a uznávají mně blízké hodnoty. Zároveň vnímám, jak všichni táhneme za jeden provaz, důvěřujeme si a víme, že naše práce skutečně pomáhá druhým a je potřebná – a to je to, co mne každý den utvrzuje, že jsem na té správné cestě, a že po ní chci jít dál."

"Včelka je pro mne jako druhá rodina. A rodina, ať už v jakémkoli smyslu, je pro mě tím nejdůležitějším a také kotvou, která mě, jak věřím, vždy (po)drží na tom správném místě, i když to občas tedy pěkně houpe."

Vojta kromě práce rád cestuje, nebo si představuje, jak pravidelně sportuje. A když už si potřebuje odpočinout, odskočí si umýt auto. Vyčistí mu to hlavu a hned za sebou vidí výsledek.

Řídí se mottem: "Chovej se k druhým vždy tak, jak bys sám chtěl, aby se oni chovali k tobě."

Žádost o péči