V Humpolci pomáháme již třetím rokem

Tohle je jen jeden z mnoha šťastných příběhů se kterými se pravidelně setkáváme.  Každý den jsme v kontaktu s lidmi, kteří se z mnoha různých důvodů ocitli v nepříznivé sociální situaci. Někteří lidé mají to štěstí, že se nemusejí s těžkou životní situací potýkat sami.
Hlavní roli v péči o své blízké bezesporu totiž zastávají rodinní příslušníci.
Tito "neformální" pečující jsou nenahraditelní a nepostradatelní. Hrají důležitou roli při zajištění psychické podpory, jistoty a budují bezpečné zázemí pro osoby, o které pečují.
.
Při péči o naše klienty se proto snažíme podporovat i jejich rodiny. V rámci základního sociálního poradenství:
  • poradíme, jak uzpůsobit domácnost pro každodenní péči,
  • vysvětlíme, jaké existují kompenzační pomůcky, kde a jak je získat, popř. pomůžeme při zajištění těchto pomůcek/prostředků pro usnadnění péče,
  • předáme základní informace o tom, na jakou finanční či materiální pomoc ze strany státu máte nárok a kde o ní požádat,
  • předáme kontakty na dalšími instituce, které mohou v péči o Vašeho blízkého pomoci.

.

Pečujícím osobám můžeme také pomoci při zajištění péče v době, kdy nemohou sami pečovat (např. musí do práce nebo si potřebují jen odpočinout a načerpat nové síly), ve chvíli, kdy mají prostor poskytnout svému blízkému péči, ale neovládají sami konkrétní dovednost (např. pomoc pře přesunu, při celkové hygieně apod.) nebo při rozdělení peče v rámci dne.
.
Pokud potřebujete pomoci nebo jen poradit s péčí o Vašeho blízkého, zavolejte, napište nebo nás přijďte navštívit. Rádi Vás podpoříme.
.
Zuzana Vlková
vedoucí střediska Humpolec
.
.