Všichni z nás čelíme v posledních dnech a týdnech zprávám o nárůstu počtu lidí nakažených onemocněním #COVID19.

Nejde o nic, co by nás těšilo, a proto nechci a nebudu nikoho zahlcovat dalšími úvahami a stavět se do role Sibyly. Nepřísluší mi to, a hlavně, nikomu by to nepomohlo – dokonce si myslím, že kdyby se tímto řídil každý, bylo by nám všem lépe.

   

Inu, těch debat a vyjádření na toto téma bylo zkratka už moc a výsledek z nich je v podstatě jediný. Tak trochu sokratovský – tedy, že víme, že nic nevíme, respektive nikdo nemůže s naprostou jistotou říci, že je to tak, či onak, protože pokud by to tvrdil, jen by dedukoval, případně vycházel z více či méně přesných interpretací dostupných dat. Nic jiného. 

A upřímně, veřejně svými názory v této nelehké době ještě více uvádět lidi do nejistoty a strachu či je štěpit na nějaké, jak se říká, "názorové tábory"? To považuji, slušně řečeno, za nezodpovědné. 

Mám-li hovořit za sebe, myslím, že to, co lidé v dnešní době opravdu potřebují, jsou především pozitivní myšlenky, trochu toho nadhledu, a samozřejmě také podporu a pomoc.   A my, v rámci Včelky toto nabídnou můžeme a také chceme. Jsem o tom přesvědčený, protože:

  •  Denně napříč republikou již nyní pomáháme skoro 1 000 lidem v oblasti jejich zdraví anebo nepříznivé sociální situace.
  • Vždy Vám věnujeme úsměv a budeme se snažit jej vykouzlit i Vám. 
  • Jsme jeden tým, nepropadáme žádné panice a stále se snažíme, abychom byli pro každého, o koho se staráme také psychickou podporou.
  • Vždy se nám můžete svěřit a my se bude snažit Vám pomoci anebo jen vyslechnout, budete-li si to přát. 
  • Děláme vše pro to, abychom mohli co nejvíce lidem pomoci k tomu, aby nemuseli z důvodu svého zdravotního stavu anebo sociální situace opouštět svůj domov, a měli tak možnost být v kontaktu se svými blízkými, a co víc, nepřicházeli ani o drobné radosti života plynoucí z jejich každodenních zvyků a "rituálů", které dnes, možná více než jindy, nabývají na významu.
  • Vždy se staráme s úctou a respektem ke každému z Vás, či Vašich blízkých. 
  • Jsme "informačním můstkem" mezi lékařem, rodinou a našimi klienty a pacienty, a dokážeme tak zvýšit jejich bezpečí a pocit klidu.
  • Vždy průběh péče vyhodnocujeme a je-li třeba, předáme informace tak, abyste byli v bezpečí. 
  • Pomáháme předcházet zmíněné nutnosti opustit svůj domov a umístění do nemocnic, LDN či pobytových sociálních služeb, kde podle posledních zpráv může dojít velmi často k rychlému přenosu onemocnění.

Doma je doma, a ať je tu #COVID19, nebo ne, my jsme tu stále pro Vás a Vaše blízké...   

Za celý tým Včelky 

Vojtěch Kubec

zakladatel Včelky