Rozhodli jsme se podpořit zdraví našich klientů zakoupením oxygenátorů.

Našim klientům se snažíme poskytovat sociální služby v co nejvyšší možné kvalitě a pružně tak reagovat na jejich měnící se potřeby, s cílem zůstat ve svém domácím prostředí. Poslední dobou se klienti potýkají se zdravotními obtížemi, které jsou spojeny právě s dýcháním.

Dýchání potřebujeme k životu. V případě, že je kvalita dýchání omezena, je omezena celková kvalita života člověka. Lidé s obtížemi s dýcháním se více uzavírají ve svých domovech a omezují pohyb na minimum, právě z důvodu kyslíkové nedostatečnosti. Omezení pohybu způsobuje nejen postupné zhoršování celkového zdravotního stavu, ale prohlubuje sociální izolaci lidí a zvyšuje závislost na sociálních a zdravotních službách.

Proto se naše organizace rozhodla podpořit zdraví našich klientů zakoupením oxygenátorů, které právě budou pomocníkem pro eliminaci důsledků, které vznikly důsledkem zdravotních obtíží.

Co je oxygenátor?
Jedná se o kyslíkový koncentrátor, který umožní domácí oxygenoterapii. Je navíc skvělým pomocníkem při řešení nedostatku kyslíku v krvi, vyrábí vzduch, který je obohacen o koncentrovaný kyslík, který umožňuje podporu při dýchání. Zlepšuje kvalitu dýchání a života lidem právě v domácí péči, a tím snižuje potřebu hospitalizace. Pomáhá prodloužit život.

Pro koho je vhodný?
Je pro všechny, kteří trpí plicním onemocněním, těžkou anémii, či respirační insuficiencí. Pomáhá také sportovcům s regenerací nebo lidem po infarktu.

Jak funguje?
Kyslík se aplikuje z přístroje pomocí kyslíkových brýlí či masky a má tu výhodu, že je plně mobilní. V domácím prostředí je možné ho přemístit na jakékoliv místo díky optimální váze. Kyslík se aplikuje na základě doporučení lékaře. Oxygenátor je velmi spolehlivý, na obslužnost jednoduchý a tichý, takže neruší při spánku.

Radost v očích měla jedna z našich klientek z Kojetína, která využila nabídky zapůjčení oxygenátoru právě z důvodu zhoršení zdravotního stavu. Díky oxygenátoru může zůstat v domácím prostředí, nikoliv v prostředí zdravotnických zařízení. Může se pohybovat po domácnosti, dělat činnosti na které byla zvyklá, a to beze strachu a s pocitem bezpečí. Při náhlé dušnosti může oxygenátor kdykoliv a ihned využít! 

Oxygenátory zapůjčujeme klientům zdarma a po dobu, kterou potřebují, maximálně však po dobu platnosti Smlouvy o poskytování sociální služby!