Zuzana Vlková je vedoucí našeho střediska v Humpolci. A také další, kterou si představíme v rámci seriálu #NašeVčelky. 

A co o sobě Zuzana prozradila?
➡ Ve Včelce pracuji od října 2019, v sociálních službách se ale pohybuji už 13 let. Již při studiu a vlastně téměř celý svůj dospělý život jsem se věnovala seniorům a zdravotně postiženým různého věku.
➡ Po vystudování sociální práce jsem nastoupila do stání sféry jako referent sociálně-právní ochrany dětí. Jednalo se o "tvrdou" pracovní zkušenost, díky které jsem se hodně naučila a osobně i profesně posunula. Mezitím jsem stačila vystudovat andragogiku.
➡ Dalším cenou pracovní zkušenost jsem získala u Ministerstva práce a sociálních věcí jako Koordinátor a analytik sociálních služeb v kraji Vysočina.
➡ Také jsem občasně lektorovala kurzy pro pracovníky v sociálních službách.
➡ Vnímala jsem, že svou práci dělám dobře a umím efektivně pomáhat těm, kteří to potřebují. Toto moje přesvědčení ale záhy ze dne na den tvrdě narazilo. Po těžkém úrazu, který mě na nějaký čas připoutal na kolečkové křeslo jsem najednou byla já, kdo potřebuje celodenní péči. Uvědomila jsem si, kolik věcí jsem dělala ve svém profesním životě špatně, i když jsem byla přesvědčena o opaku.
➡ Jedním z cílů Včelky je, aby klienti mohli co nejdéle zůstat ve svém přirozeném domácím prostředí. To je právě to, co i pro mě bylo v té době prioritní – být doma! Naprosto se ztotožňuji s posláním Včelky, protože sama vím, jak moc důležité to je. S tím souvisí i moje motto: "Všude dobře, doma nejlíp!".