Stejně jako v loňském roce i letos jsme se se sestřičkami z Domácí péče Včelka zapojili do projektu Ježíškova vnoučata.

Posláním charitativního projektu rádia Český rozhlas je udělat radost osamoceným seniorům. Díky projektu a štědrým dárcům se podařilo nadělit krásné dárky. Všechny obdarované zahřálo u srdce, že se i v dnešním uspěchaném světe plném starostí najdou hodné duše, které chtějí obdarovat, a potěšit nejen své blízké.

Zároveň jsme předali i dárečky od dětí ze ZŠ Vyžlovka, které samy vlastnoručně vyrobily pro zpestření vánočního času těm, kteří už tolik radosti na světě nemají. Ochutnali dětmi zdobené perníčky a moc obdivovali přáníčka, které děti vytvořily. Při rozbalování dárků od dětí bylo vidět upřímné dojetí a radost.

Síla seniorů je v tom, že každý z nich nese svůj životní příběh, leckdy propletený velmi dobrodružnými, ale i veselými vzpomínkami. Mají co předávat nám mladším ročníkům, díky lety nabitými zkušenostem. Každý, kdo umí naslouchat druhým si z jejich vyprávění může odnést mnoho užitečného, inspiraci k zamyšlení a mnohdy i přehodnotit své „starosti“.
Stáří může být i příjemné a jsme moc rádi, že jsme u toho mohli být.

Jaká přání se plnila?

Mezi obdarované patří i paní M., jelikož tráví spoustu času v posteli, přála si set polštáře a přikrývky. Jejím Ježíškovým vnoučetem se stala paní Adéla, která k velkému překvapení ještě přibalila překvapení v podobě krásného povlečení a sladkosti, na kterých si paní M. velmi ráda smlsne. Toto obdarování paní M. velmi potěšilo a dojalo jí to až k slzám, ale jak pravila jsou to slzy štěstí. A nyní si již vychutnává radost z nadělených dárků.

Paní B. od Ježíškova vnoučete paní Petry dostala teplou hebkou deku s pletenými ponožkami, které nyní v mrazivých dnech zahřívají. K dárečku paní B. dostala také spoustu sladkostí, perníčků a krásné vánoční přání.

Paní J. udělala radost sada černých čajů s hrnečkem, které před Vánoci obdržela od paní Martiny. K dárečku paní Martina přiložila také sladkosti a vánoční přání. 

Paní I. pomohla splnit její vánoční přání prostřednictvím Ježíškových vnoučat paní Alena, která darovala balení Olfen gelů, ke kterým přiložila navíc také kávu a dia sladkosti. 

Pan R. si přál ručně pletené ponožky a rukavice pro příjemnější venčení svého pejska z invalidního vozíku. Dárkyně Šárka přibalila spoustu dobrot a sladkostí ke kafíčku, ke čtení oblíbený časopis vtípků, které má moc rád. Neopomněla ani jeho pejska Míšu, a tak i ten si přišel na své několika kapsičkami s oblíbeným psím masíčkem.