Potřebujete se dopravit k lékaři, do lékárny, na úřad, do zdravotnických zařízení nebo do jiných veřejných institucí a potřebujete zajistit doprovod druhé osoby? Žádný strach, naše Včelky vám přiletí na pomoc.

 Vyzvednou vás bezpečně z pohodlí vašeho domova, popřípadě vám pomohou s obléknutím a následně vám zajistí doprovod do dané instituce a poskytnou potřebný servis, který potřebujete. 
.
Pojďme se tedy podívat, jaké činnosti a úkony v souvislosti s doprovodem klientů poskytujeme.
.
V rámci našich poskytovaných služeb zajišťujeme klientům zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, což zahrnuje i úkon jako je doprovod klientů k lékaři, na úřad, do zdravotnických zařízení, atp. 
.
Před samotným doprovodem mimo Váš domov Vám naše pracovnice rovněž mohou zajistit pomoc s ranní hygienou, přípravou snídaně, dohled nad tekutinami a léky a pomoc s přípravou oblečení, popřípadě pomoc se samotným oblékáním.

.
Pokud si klient zajistí doprovod od Včelky a potřebuje využít veřejných dopravních prostředků, dokážeme zajistit způsob dopravy k soukromým subjektům či do různých institucí. Včelka nedopravuje klienty na místo určení, ale pracovník může klienta doprovázet i ve veřejných dopravních prostředcích (MHD), sanitce či taxíku.
.
V Hlinsku třeba spolupracujeme se speciálním taxíkem určeným pro seniory – Senior Taxi, které dopraví seniory či maminky s dětmi k lékaři či na úřad a usnadní jim tak cestování.
.
Senior taxi mohou využívat:

  • senioři ve věku nad 65 let,
  • zdravotně postižení
  • lidé, kteří doprovázejí dítě do čtyř let.


Více informací: http://www.hlinsko.cz/mesto/hlinecketaxi.

Po dopravení klienta na určené místo, pracovník na klienta vždy počká a následně ho doprovodí zpět do bezpečí jeho domova

.