Dnešní den je pro nás výjimečný, a proto bychom jej alespoň takto moc rádi sdíleli s vámi všemi – dnešek je totiž dnem, kdy Včelka slaví 6 let. 

Šest let od chvíle, kdy jsme tehdy v týmu 10 lidí začínali v Praze a hnala nás společně touha něco změnit. Společně jsme se vydali na cestu, která pro nás znamenala možnost přispět co nejvíce k tomu, aby lidé, jejichž zdravotní stav anebo sociální situace vyžaduje profesionální pomoc, nemuseli z těchto důvodů opouštět své domovy, své blízké a přátele.

Chtěli jsme tu být pro vás, a co nejvíce z vás vnášet do života pomoc, podporu, laskavost, úsměv, štěstí, naději...

A to se nám, věřím, podařilo a nadále daří.
Za těch šest let se podařilo mnohé, vy se tak na nás můžete s důvěrou obrátit už jen nikoli v Praze, ale ve více jak 30 okresech České republiky, a zároveň nás poté cestě, kterou jsme si na začátku vytyčili, kráčí již více jak 600.

Ano, šest set lidí, pro mě kolegů, mnohdy i přátel, které spojil stejný cíl, a kteří každý den poslání Včelky naplňují.

Rád bych, aby všichni věděli, že to, co se nám společně podařilo, je úžasné, a tím spíše, když vím, že jsme tým, který tvoří lidé s hodnotami, které od začátku zastáváme, lidé se srdcem na správném místě, kteří to srdce mají pro všechny z vás neustále na dlani.

Jen díky nim je Včelka Včelkou, a já bych jim chtěl od srdce poděkovat nejen za všechny ty radostné chvíle, měsíce a roky, ale také momenty, které byly těžké, ale my jsme je zvládli, a to více nás stmelili a ukázaly naši sílu a pospolitost. 

Všech z vás si nesmírně vážím, a Včelce, kterou zosobňujete, přeji vše nejlepší a ať to trvá věčně!

Vojtěch Kubec
zakladatel Včelky