Veronika Wirkerová je vedoucí střediska v našem středisku v Kolíně. A také další, kterou si představíme v rámci seriálu #NašeVčelky. 

A co o sobě Veronika prozradila?
V červenci to byl rok co pracuji v sociálních službách.


Předtím jsem 19 let pracovala jako vedoucí cukrárny, kde jsem tvořila krásné dorty a výborné zákusky. Práci v cukrárně jsem vyměnila za péči o svoji dceru, která se mi v roce 2017 narodila. A to byl asi hlavní důvod změny mého zaměstnání. Rozhodla jsem se tak ve 40 letech, kdy jsem začala studovat na VOŠ sociální práce v Praze na Evangelické akademii.


Studiem jsem si změnila celý svůj život. Včelka mi vstoupila do života nečekaně, když jsem dokončovala studium na EA. Mohu říct, že to byla výzva, které jsem se zhostila svědomitě a s nadšením. Rok se s rokem sešel a já vidím za sebou kus práce.


Ve Včelce jsem našla rodinné pracovní zázemí, skvělý tým a hodně přátel.


Práci dělám s pokorou, úctou a láskou. Ke každému našemu klientovi přistupuji individuálně.


Pokud chce člověk něčeho dosáhnout, nezáleží na věku, člověk se celý život učí, aby předával své vědomosti a životní moudrosti dál. Proto i já se dále vzdělávám a studuji na Vysoké škole v Příbrami.


Každý den usilujeme ve Včelce o zlepšování a zkvalitňování našich služeb. Odměnou každého terénního pracovníka je vidět a slyšet, že je klient u nás rád a spokojený. Úsměv a vlídné slovo je naše odměna za dobře odvedenou práci. Díky terénním službám, může být člověk co nejdéle ve svém přirozeném prostředí, kde se cítí dobře. Jsem moc ráda, že mohu být součástí tak skvělého týmu Včelka.


Nejdůležitější je pro mě mít zdravou rodinu, lásku mých blízkých a vědět, že každý den, co prožiju za něco stál. Važme si každého dne, kdy je nám dobře a jsme v kruhu své rodiny a přátel.