Protože nám nastalo jaro a sluneční paprsky nás stále častěji lákají ven a k venkovním aktivitám, rádi bychom vás informovali o tom, jaké jsou další možnosti aktivit mimo domov. 

Pokud nemáte zahrádku a procházky v lese byste si rádi zpestřili i jinou aktivitou, je možnost navštívit i některý ze sportovních areálů vašich měst. Většina sportovišť má k dispozici fit parky, které jsou vybaveny cvičebními stroji pro seniory, které dozajista ocení nejen senioři. 

Sportovní areály nás mile překvapily a některé z nich rozšířily nabídku služeb o možnost bezplatného zapůjčení handbiku pro děti a mládež s tělesným handicapem. Speciální kolo, které má namísto šlapek speciální madla je k dispozici kupříkladu na Sletišti Kladno či v areálu Pilák u Žďáru nad Sázavou.

Na Kladně jej naleznete u vstupní brány na Sletišti. Kolo je konstruováno na výšku 150 centimetrů a uveze jezdce do 70 kilogramů. Zapůjčit si ho lze v časech od 6 do 21 hodin. Handbike je krom výpůjčky "na místě" možné též předem rezervovat. Správce zájemci kolo vydá po předložení průkazu totožnosti a průkazu ZTP. Zapůjčení kola zájemce stvrzuje podpisem provozního řádu, který mimo jiné stanovuje dětem mladším osmnácti let povinnost nosit ochrannou přilbu.

Ve sportovním areálu Pilák u Žďáru nad Sázavou je k dispozici kolo určené pro děti, které měří mezi 100 až 160 centimetry. K zapůjčení handbiku se můžete rovněž obrátit i na Ligu vozíčkářů či Vozejkov. Organizace Černí koně, z.s. rovněž nabízí bezplatné zapůjčení handbiků a to i pro dospělé.

Bohumila Petrová

Včelka, středisko Kladno